حمل و نقل دریایی

حمل و نقل دریایی چیست؟

حمل و نقل دریایی شاخه ای از حمل و نقل است که نقش اساسی در اقتصاد یک کشور به خصوص ایران دارد. این شاخه از حمل و نقل به دلیل داشتن نکات مثبتی از جمله سرعت عمل در حمل کالا هایی که وزن زیادی دارند، هزینه پایین حمل و پرداخت وجه در مقابل اسناد معتبر مناسب ترین روش برای حمل و نقل کالا محسوب میشود.

حمل و نقل دریایی روشی است که در آن کالا و انسان را به وسیله کشتی، قایق و دیگر شناور ها میتوان از روی دریا ها، اقیانوس ها و دریاچه ها عبور داد. بیشتر مواقع این عمل برای مواردی مانند صادرات و وادرات کالا، حمل و نقل نظامی و تفریحی استفاده میشود.

برای حمل کالا در روش حمل و نقل دریایی از وسایلی مانند نفت کش، لنج و … استفاده میکنند و این بهره بری بستگی به مسیری دارد که نزدیک است، دور است و یا چه کالایی قرار است جا به جا شود. از آنجایی که حمل و نقل دریایی بر روی قیمت تمام شده کالا تاثیر دارد، جایگاه خوبی را در کشور کسب کرده و در بین مسئولان و صاحب نظران محبوب شده است. زمانی که کشتی هایی که بار دارند پهلو میگیرند مدارت آنها سریعا توسط ماموران بهداشت چک میشود و سپس اجازه ارتباط با بندر را می دهند. حمل و نقل دریایی در بخش اقتصادی نقش بسزایی دارد. کشور ایران به دلیل موقعیت جغرافی که دارد باعث شده است تا این راه برایش باز باشد تا بتواند از حمل و نقل دریایی هم استفاده کنم.

مراحل حمل کالا از طریق حمل و نقل دریایی :

بعد از اینکه پروانه گمرکی، مدارک مورد نیاز و بارنامه صادر شد اسناد و مدارک کالای ارسالی به شخصی که دارای کارت بازرگانی بود سپرده شد، با بسته بندی و بارگیری کالا عملیات حمل آغاز می شود. همانطور که بالا هم اشاره کردیم وقتی کشتی به مقصد میرسد و پهلو میگیرد ماموران بهداشت سریعا کالا هارا چک میکنند و سپس تاییده را به بندر میدهند. پس از آنها همچنان زمانی که کشتی پهلو گرفته است ماموران گمرک دفتر مخصوصی را به فرمانده کشتی میدهند تا فرمانده تمامیه اطلاعات کشتی را یاد داشت کند. اطلاعاتی از جمله تعداد پرسنل، بار حمل شده، وزن بار، نوع کشتی، تعداد کالا هایی که باید تخلیه شود، مقدار آذوقه، نام فرمانده و …. پس از آن کالا هایی که نباید تخلیه شود مانند انبار آدوقه، کالا های ممنوع الورود و مشروبات الکلی مهر میگردند و تخلیه نمیشوند.

سپس فرمانده کشتی و یا مسئولی که آنجا است لیستی از کالا ها و محصولاتی که قرار است نخلیه شود را به ماموران گمرک میدهد و پس از صدور تائیدیه عملیا تخلیه انجام میشود و در همین حین هم عملیات تالی گری صورت میگیرد. تالی گری برای کنترل کالا های در حال تخلیه است که مشخصات ظاهری بسته ها به ترتیب در یک لیست ثبت میشود که این کار با مشارکت ماموران گمرک و موسسات حمل و نقل انجام میشود. پس از تخلیه بندر و یا گمرک موظف است تا ۱۵ روز با کشتی تصفیه حساب کند به همین دلیل از قبل برای هر قلم کالا بارنامه و قبض انبار صادر میشود.

تخلیه بار از کشتی

مزایا حمل و نقل دریایی :

  • حمل کالا با حجم بالا.
  • ضریب اطمینان و ایمنی حمل کالا از طریق آب های آزاد بیشتر است.
  • حمل دریایی نسبت به دو روش دیگر ینی حمل هوایی و زمینی ارزان تر است. به همین دلیل صاحبان کالا، صاحبان شرکت های تجاری و تجار حمل و نقل دریایی را برای حمل کالا های خود انتخاب میکنند.
  • ثابت یودن نرخ کرایه.
  • کسانی که کالا را حمل میکنند موظف به رعایت نکات ایمنی، استاندارد ها و قوانین بین المللی هستند.
  • کشتی ها حمل محموله هایی با وزن ۲۰۰ تا ۵۰۰ تن را به سهولت انجام میدهند.

 

معایب حمل و نقل دریایی :

  • مهمترین و اساسی ترین مشکل حمل و نقل دریایی سرعت کم آن نسبت به حمل و نقل هوایی و حمل و نقل زمینی است.
  • خطر هایی نظیر سونامی، گردباد و انواع ریزش های جوی.
  • در صورت بروز حادثه امکان از بین رفتن کالاها و حتی جان مسافر بیشتر است.
  • دسترسی نداشتن به تمامی کشور ها

لطفا قبل از تکمیل فرم، نسبت به ثبت نام در وب سایت، از طریق هدر اقدام کنید.