حمل و نقل زمینی

حمل و نقل زمینی چیست؟

یکی از رایج ترین و قدیمی ترین نوع حمل محصول در سراسر جهان حمل و نقل زمینی می باشد. همجواری ایران با مرزهای زمینی ورودی به آسیا و اروپا ، صنعت حمل و نقل زمینی را در کشور ما رونق داد. درحال حاظر حمل و نقل زمینی با استفاده از راه های کوچک و راه های ترانزیتی، اصلی ترین نوع حمل کالا در دنیاست. در سال ۱۸۹۶ وقتی که شرکت بزرگ دایملر اولین کامیون دنیا را ساخت فصل جدیدی در صنعت حمل و نقل زمینی رقم خورد.
میهن ما ایران از قدیم تا کنون نقش پر رنگ و فعالی در زمینه ی بازرگانی و تجارت بین المللی داشته و این مزیت و سابقه ی درخشان را میتوان در جاده ابریشم که میعادگاه بسیاری از تجار دنیا بوده است دید.

مشتریان حمل و نقل زمینی چه کسانی هستند؟/ طرفداران حمل و نقل زمینی چه کسانی هستند؟

تعداد زیادی از وارد کنندگان و صادرکنندگانی که با شرکت های اروپائی کار میکنند مشتریان سرویس حمل و نقل زمینی می باشند. کسانی که به هر دلیل کالاهای حجیم و سنگینی دارند که ارزش حمل با هواپیما را ندارد و محدودیت زمانی پروژه ی آنها اجازه ی حمل دریایی کالا توسط کشتی را نمیدهد.
باید واقع بین باشیم، ایران کشوری در حال توسعه است؛ ولی توسعه نیازمند زیرساخت های وارداتی است، از این رو بیشتر پروژه های عمرانی که قصد بکار گیری کالاهای با کیفیت اروپائی را در پروژه خود دارند، از طریق شرکت های واسط و بازرگانی اقدام به واردات میکنند.
بدین ترتیب می توان مشتریان این گروه را شرکت های بازرگانی واسط که به صورت پروژه ای و استاک کار میکنند نام برد، که معمولاً مشتریان آنها شرکت های پتروشیمی، شرکت های عمرانی، شرکت ها و کارگاه های تولیدی، پروژه های عمرانی شخصی و دولتی و … می باشند.

حمل و نقل زمینی

مزیت های حمل و نقل زمینی

نیاز به سرمایه گذاری کمتر :  سرمایه مورد نیاز برای حمل و نقل زمینی بسیار کمتر از شیوه های دیگر حمل و نقل از جمله حمل و نقل ریلی، حمل و نقل هوایی و دریایی است.
خدمات حمل درب به درب : مزیت مهم حمل و نقل جاده ای حمل کالا و محموله بصورت درب به درب یا از انبار به انبار است.
امکان ارائه خدمات حمل و نقل در مناطق روستایی : حمل و نقل زمینی برای حمل کالا و محموله ها در مناطق روستایی مناسب است که در واقع حمل ریلی، حمل آبی و یا حمل هوایی همچین ویژگی را شامل نمی‌شوند.
خدمات قابل انعطاف : حمل و نقل جاده ای یک مزیت بزرگ نسبت به روش های دیگر حمل و نقل دارد و آن انعطاف پذیری این روش است. راه ها و زمان بندی را می توان با توجه به نیازهای افراد تنظیم کرد بدون اینکه عدم تعهدی به وجود بیاید.
مناسب برای فواصل کوتاه جاده ای : تاخیر در حمل و نقل از جانب واسطه های بارگیری و مدیریت واسطه ها امری اجتناب پذیر است. محموله ها را میتوان مستقیما در وسیله نقلیه جاده ای بار زد و مستقیم در مقصد تخلیه کرد.
آسیب کمتر به محموله ها در موقع حمل و نقل: حمل و نقل جاده ای برای حمل کالاهای حساس مانند ظروف شکستنی و ظروف شیشه ای، که ریسک آسیب بالایی در فرآیند جابجایی دارند مناسب است.
سرعت در جابه جایی: اگر بخواهیم بلا فاصله کالاها را به مقاصد مختلف بفرستیم ، حمل و نقل جاده ای از حمل و نقل ریلی و حمل و نقل دریایی به مراتب سریعتر است. در بین تمام راه های حمل محموله، حمل و نقل دریایی سرعت کمتری دارد.
صرفه جویی در هزینه بسته بندی : در مقایسه با دیگر شیوه های حمل و نقل، روند بسته بندی درحمل و نقل جاده ای پیچیدگی های کمتری دارد. برای حمل کالا به صورت جاده ای و زمینی نیاز به بسته بندی کمتر بوده و یا اصلا نیازی به بسته بندی وجود ندارد.
وسایل نقلیه خصوصی : یکی دیگر از مزیت های حمل و نقل زمینی این است که تجار بزرگ میتوانند به راحتی وسایل نقلیه خود را در اختیار داشته و محصولاتشان را به بازار بدون مشکلات تاخیرهای رایج حمل کنند.

معایب حمل و نقل زمینی

طبیعت فصلی : حمل و نقل جاده ای به اندازه حمل و نقل ریلی قابل اعتماد و ایمن نمی باشد. در روزهای بارانی یا سیل و طوفان ، جاده ها نامناسب و در برخی نقاط ناامن هستند.
حوادث و تصادفات : شانس حوادث و تصادفات در حمل و نقل جاده ای نسبت به دیگر شیوه ها بیشتر است. بنابراین، حمل و نقل جاده ای نسبت به حمل ونقل ریلی، هوایی و دریایی از امنیت بیشتری برخوردار نیست.
نامناسب برای فواصل طولانی و ترافیک سنگین : حمل و نقل زمینی برای حمل کالاها در مسافتهای طولانی و با حجم بالا مناسب نیست.
سرعت کم : سرعت درحمل و نقل زمینی نسبت به حمل و نقل هوایی، ریلی و دریایی در اکثر موارد آهسته تر است.
فقدان سازمان دهی : حمل و نقل جاده تا حدودی کمتر سازمان یافته است و در اغلب موارد این سازماندهی کم نیز نامناسب، نامنظم و غیرقابل اتکا است. هزینه حمل محموله ها نیز یکدست نیست.

لطفا قبل از تکمیل فرم، نسبت به ثبت نام در وب سایت، از طریق هدر اقدام کنید.