رمزنگاری ارز های دیجیتال چیست؟

ارزهای دیجیتال

میانگین زمان مطالعه: ۱۰ دقیقه

کلمه “crypto” به معنی “پنهان” یا “مخفی” – در این زمینه ناشناس است. بسته به پیکربندی، تکنولوژی رمزنگاری پیاده سازی شده، نامی شبه یا کامل را تضمین می کند. در اصل، رمزنگاری تضمین امنیت معاملات و شرکت کنندگان، استقلال عملیات از یک مقام مرکزی و حفاظت از هزینه های دوگانه است.

تکنولوژی رمزنگاری برای اهداف متعدد مورد استفاده قرار میگیرد – برای تأمین امنیت معاملات مختلف در شبکه، برای کنترل تولید واحدهای ارز جدید و برای تایید انتقال دارایی های دیجیتال و نشانه ها.

آنها اجازه می دهند یک معاهده با یک معامله دنیای واقعی – مانند امضای چک بانکی – که به امضای شما نیاز دارد. یک امضای قابل اعتماد و ایمن نیاز به داشتن خواص زیر است:

  1. باید توسط دیگران قابل تایید باشد که امضای یا نشانه آن است؛
  2. آن باید ضد جعل کننده باشد تا هیچ کس دیگر امضای شما را نداشته باشد
  3. از هرگونه امکان انحلال توسط امضاکننده بعد از آن باید امن باشد، یعنی شما نمیتوانید بعد از امضاء به یک تعهد رجوع کنید.

ارزهای دجیتال

Cryptocurrencies مفهوم امضاهای دنیای واقعی را با استفاده از تکنیک های رمزنگاری و کلید های رمزگذاری تقلید می کند. روشهای رمزنگاری استفاده از کدهای ریاضی پیشرفته برای ذخیره و انتقال داده ها در قالب یک فرمت ایمن است که تنها کسانی را که برای آنها داده یا تراکنش در نظر گرفته شده است، می تواند دریافت، خواندن و پردازش آن را تأمین کند و اطمینان از صحت تراکنش و شرکت کننده مانند امضای دنیای واقعی.

 

چگونه رمزنگاری  ارز های دیجیتال کار می کند؟

در مورد دریافت سیگنال های رادیویی بر روی رادیوی ماشین خود فکر کنید که به شما امکان می دهد به پخش آن گوش دهید. این پخش دانش عمومی است و برای همه باز است. در مقابل، به ارتباطات سطح دفاعی فکر کنید، مانند آنچه که بین سربازان در یک ماموریت رزمی است. این ارتباط امن و رمزگذاری خواهد شد. به جای اینکه برای همه دنیا باز شود، این اطلاعات توسط افراد شناخته شده و قابل دسترسی خواهد بود. رمزنگاری Cryptocurrency با روش مشابه کار می کند.

در ساده ترین حالت، رمزنگاری یک تکنیک برای ارسال پیام های ایمن بین دو یا چند شرکت کننده است – فرستنده یک پیام را با استفاده از نوع کلید و الگوریتم رمزنگاری می کند، پیام را به گیرنده ارسال می کند و گیرنده آن را رمزگشایی می کند پیام اصلی را تولید کنید.

کلید رمزگذاری مهمترین جنبه رمزنگاری است. آنها یک پیام، معامله یا ارزش داده را برای خواننده یا گیرنده غیر مجاز قابل خواندن می کنند و فقط می توانند توسط گیرنده مورد نظر آنها خوانده شوند و پردازش شوند. کلید اطلاعات را “رمزنگاری” یا راز ایجاد می کند.

بسیاری از رمزنگاریهای ارز مانند Bitcoin ممکن است به طور صریح از ارسال چنین پیامهای رمزگذاری شده استفاده نکنند، زیرا بیشتر اطلاعاتی که شامل معاملات Bitcoin است به میزان قابل توجهی عمومی است. با این حال، یک نسل جدید از رمزنگاری ارزها مانند ZCash و Monero وجود دارد که از انواع مختلف رمزنگاری رمزنگاری استفاده می کند تا اطلاعات مربوط به تراکنش را در طول انتقال انتقال کامل و مطمئن ناامن کند.

بعضی از ابزارهایی که به عنوان بخشی از رمزنگاری ایجاد شده اند، در استفاده از رمزنگاری مجازی کار مهمی را در بر داشت. آنها عبارتند از توابع هش کردن و امضاهای دیجیتال که بخش جدایی ناپذیر پردازش Bitcoin را تشکیل می دهند، حتی اگر بیت کوین مستقیم از پیام های مخفی استفاده نمی کند.

رمزنگاری ارز های دیجیتال

روش های متعددی برای رمزنگاری در رمز ارز وجود دارد.

روش اول:

اولین کد رمزنگاری، رمزنگاری متقارن است.این کد از یک کلید مخفی برای رمزگذاری پیام خام در منبع استفاده می کند، پیام رمزگذاری شده را به گیرنده ارسال می کند و سپس پیام را در مقصد رمزگشایی می کند. یک مثال ساده، نشان دادن الفبای با اعداد است – بگو ‘A’ 01 است، ‘B’ 02 ‘است، و غیره. یک پیام مانند “HELLO” رمزگذاری خواهد شد به عنوان “۰۸۰۵۱۲۱۲۱۵”، و این مقدار از طریق شبکه به گیرنده (بازدید کنندگان) منتقل می شود. پس از دریافت، گیرنده آن را با استفاده از همان روش معکوس رمزگشایی می کند: ’۰۸’ H ‘،’ ۰۵ ‘E است، و به همین ترتیب، برای دریافت پیام اصلی پیام’ HELLO. ‘حتی اگر احزاب غیر مجاز دریافت پیام “۰۸۰۵۱۲۱۲۱۵” رمزگذاری شده، برای آنها ارزش ندارد، مگر اینکه آنها روش رمزنگاری را بدانند.

در بالا، یکی از ساده ترین نمونه های رمزنگاری متقارن است، اما برای افزایش امنیت، مقدار زیادی از تغییرات پیچیده وجود دارد. این روش مزایای اجرای ساده با حداقل هزینه عملیاتی را ارائه می دهد اما از مسائل امنیتی کلیدی مشترک و مشکلات مقیاس پذیری رنج می برد.

روش دوم:

رمزنگاری نامتقارن رمزگذاری است که از دو کلید مختلفعمومی و خصوصی برای رمزگذاری و رمزگشایی داده ها استفاده می کند. کلید Public میتواند به صورت آشکارا منتشر شود مانند آدرس گیرنده صندوق، در حالی که کلید خصوصی تنها به صاحب شناخته شده است. در این روش، یک فرد می تواند پیام را با استفاده از کلید عمومی گیرنده رمزگذاری کند، اما می تواند تنها با کلید خصوصی گیرنده رمزگشایی شود. این روش به دو عملکرد مهم احراز هویت و رمزنگاری برای معاملات cryptocurrency کمک می کند. اولین مورد به دست می آید چون کلید عمومی کلید خصوصی جفت شده برای فرستنده اصلی پیام را تایید می کند، در حالی که بعدا به این نتیجه می رسد که تنها دارنده کلید خصوصی جفت شده می تواند با موفقیت رمزگذاری شده پیام را رمزگشایی کند.

روش سوم:

رمزنگاری، هشینگ است که برای تأثیر یکپارچگی داده ها از معاملات در شبکه مورد استفاده قرار می گیرد. این ساختار داده های بلوک چنینی را حفظ می کند، آدرس های حساب های مردم را رمزگذاری می کند، بخش جدایی ناپذیری از فرایند رمزگذاری معاملات است که بین حساب ها رخ می دهد، و باعث می شود معدن بلوک امکان پذیر باشد. علاوه بر این، امضاهای دیجیتال این پروسه های رمزنگاری مختلف را تکمیل می کنند، با اجازه دادن به شرکت کنندگان واقعی برای اثبات هویت خود را به شبکه.

 

تغییرات چندگانه از روش های فوق با سطوح دلخواه سفارشی می تواند در سراسر شبکه های مختلف cryptocurrency اجرا شود.

ارز های دیجیتال رمزنگاری شده

ناشناس بودن و پنهان کردن یک جنبه کلیدی از رمزنگاری است و روش های مختلفی که از طریق تکنیک های رمزنگاری استفاده می شود، اطمینان حاصل می کنند که شرکت کنندگان و همچنین فعالیت هایشان به اندازه مورد نظر در شبکه پنهان می مانند. سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار و ارائه سکه های اولیه (ICOs) بسیار خطرناک است و احتمالی، و این مقاله توصیه Investopedia یا نویسنده برای سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار یا ICOs نیست. از آنجایی که وضعیت هر فرد منحصر به فرد است، قبل از هر گونه تصمیم گیری مالی، همیشه یک متخصص حرفه ای باید مشاوره شود. Investopedia هیچ تضمینی یا تضمیناتی برای دقت و صحت اطلاعات موجود در اینجا ندارد.

 

شما میتوانید مقالا به روز در رابطه با ارزدیجیتال را در وب سایت پارس دایان مطالعه فرمایید.

این مقاله بدرد بخور بود؟

بله خیر
×

چطور می توان باعث بهبود آن شد؟

×

از ثبت بازخورد تان متشکریم.

بازخورد های شما، در جهت بهبود کیفیت مقالات به ما کمک می کنند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید::

Facebook Pinterest

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *