دش چیست؟

دش کوین

میانگین زمان مطالعه: ۱۴ دقیقه

چیزی که دش (Dash) است متفاوت از دیگر پروژه‌های ارز های رمزنگاری شده است، مانند اتریوم یا استراتیس است که بیشتر یک پلت فرم توسعه یافته هستند.

دش بر روی کد هسته بیت کوین با اضافه کردن ویژگی‌های جدید (مانند حریم خصوصی و معاملات سریع( ساخته شده‌است.

دش مانند بیت کوین منبع باز است زیرساخت مالی، زیرساخت کیف، وجامعه است. اما برخلاف BTC، هزینه معاملات آن قابل‌چشم‌پوشی است.

 

دش در سال ۲۰۱۴ آغاز شد و در اصل به عنوان Darkcoin شناخته شد و برای اطمینان از حریم خصوصی و ناشناس بودن کاربر طراحی شده بود. در واقع، بیانیه Cryptocurrency، که توسط نویسنده ایوان دافیلد و دانیل دیاز نوشته شده است، آن را “نخستین ارز رمزنگاری محرمانگی محور” بر اساس کار ناکاموتو توصیف می کند.

دش تبدیل به یکی از قویترین ارز های رمزنگاری شده در سراسر جهان شده است. این عمل آن را به یکی از سریعترین رشد علم و دانش در جهان تبدیل کرده است.

اقدام اخیر بازار، از جمله خلاصه کردن ۳ میلیارد دلار علامت سرپایی بازار، Dash را به توجه بسیاری از افراد داخلی در معرض خطر تبدیل کرده است. با این حال، سرمایه گذاران جدید ممکن است خیلی (یا هرچیزی) درباره این پروژه شنیده باشند، زیرا تحقیقات بازارشان ممکن است دست دوم باشد. خوب، تعداد زیادی از آنها ممکن است از دست رفته، و به عنوان داش به طور مداوم بخار و نشان می دهد عملکرد قوی در حال حاضر، به خوبی زمان گذشته برای یک نگاه دقیق تر.

کی و چرا دش به وجود آمد ؟

داش سه سال پیش در ۱۸ ژانویه ۲۰۱۴ توسط ایوان دافیلد تولید شد .

دش در اصل به عنوان ( XCoin  XCO ) منتشر شد . این نام در فوریه ۲۰۱۴ به دارک کوین تغییر یافت . و در ۲۵ مارس ۲۰۱۵ ، دارک کوین به عنوان ” دش ” شناخته شد .

ایوان دافیلد در سال ۲۰۱۰ از بیت کوین عبور کرد و تحت‌تاثیر فن‌آوری آن قرار گرفت . اما بزودی دریافت که بیت کوین به اندازه کافی خصوصی نیست .

او ایده‌های زیادی در مورد نحوه ساخت بیت کوین داشت ، اما او می‌دانست که توسعه دهندگان هسته بیت کوین به او اجازه این کار را نمی‌دهند ، چون کد هسته باید برای این کار تغییر کند .

پس برای تغییر این اشکال، ایوان تصمیم گرفت تا از کد هسته بیت کوین استفاده کند و ارز رمزنگاری شده خودش را بسازد .

 

ذخیره دش :

این خط به گونه‌ای طراحی شده‌است که یک ذخیره کلی از ۶۰۰ میلیون سکه داشته باشد .

در حال حاضر , عرضه سوخت در حال گردشی بالغ بر ۱ میلیون لیره است . سرعت خط یک پاداش بلوکی متغیر است که هر سال با نرخ ۱ / ۶ % کاهش می‌یابد . زمان متوسط استخراج ۱۰ دقیقه بر روی داشبورد است که چهار برابر سریع‌تر از زمان استخراج بیت کوین  است .

 

دش و پاره کردن قله بازار :

در زمان نگارش این مقاله , مجموع موجودی ارسال دش حدود ۷.۴ میلیون دلار می‌باشد و قیمت هر واحد از آن به ارزش ۲۰۴ دلار است .

از این رو برای سرمایه‌گذاری در بازار دش میازمند به ۱.۵ میلیارد دلار است . تا ژوئن ۲۰۱۷ ، دش هفتین / ششمین ارز رمزنگاری شده با ارزش و دارای قابلیت سرمایه گذاری در بازار بود.

 

تکنولوژی دش چیست؟

دش چند ویژگی دارد که آن را واقعا منحصر به فرد می‌کنند :

تکنولوژی دش

ارسال خصوصی :

به شما اجازه می‌دهد وجوه خود را به طور خصوصی با مخلوط کردن آن در بین چندین تراکنش دیگر ارسال کنید ، در نتیجه شناسایی هر تراکنش خاص دشوار است . این روش از یک سرویس ترکیبی سکه مبتنی بر CoinJoin استفاده می‌کند . این ویژگی حریم خصوصی اختیاری است که کاربر ممکن است بخواهد از آن استفاده کند . اما یک کلاهک محدود از ۱۰۰۰ دش وجود دارد که شما می‌توانید با استفاده از این ویژگی ارسال کنید .

ارسال فوری :

این سرویس به شما این امکان را می‌دهد که سریعا ً تراکنش ‌های خود را بلافاصله ( در ۱.۵ ثانیه ) ارسال کنید . ارسال فوری همچنین مساله هزینه دوگانه را حل می‌کند . توجه : فوری X در سال  ۲۰۱۶ نامش به ارسال فوری تغییر کرد.

گره های کارشناسی :

بر خلاف بیت کوین، که هر نوت برابر است ، Dash گره‌های امتیاز ویژه‌ای به نام گره های کارشناسی دارد . هر کسی می‌تواند با نگه داشتن ۱۰۰۰ دش به عنوان وثیقه گره کارشناسی را شکل دهد . این گره‌های خاص توابع ارسال خصوصی و ارسال فوری را اجرا می‌کنند و ۴۵ درصد پاداش را بدست می‌آورند.

 

 ۵ عدد از مزایا شگفت انگیز دش :

 

۱ : این مساله در حال حاضر مشکلات مقیاس بندی و اجماع نظر سنجی را حل کرده‌است :

سرمایه گذارانی که در هر سطحی فراتر از صرفا ً به چارت قیمت نگاه می‌کنند و خواندن یک خلاصه ویکی‌پدیا را درک خواهند کرد ، خواهند دانست که بیت کوین در یک مبارزه قدرت بر سر اختلاف در مورد چگونگی مقیاس کردن شبکه درگیر بوده‌است.

حتی یک کاربر برای اولین بار احتمالا ً متوجه تراکنش متوسط ۸ دلاری که تمام روز طول کشید تا تایید شود شده است، و احتمالا ً سوالاتی در مورد ااینکه چطور این اتفاق افتاده است برایش پیش می آید . این دو مساله در واقع دو مشکل هستند : مقیاس بندی و اجماع نظر، ;که دش هر دو آن‌ها را حل کرده‌است .

دش یک مکانیسم رای‌گیری را اتخاذ کرده‌است که در آن سرمایه گذاران می‌توانند برای روشن ساختن آنچه که شبکه خواستار انجام آن است و یک تیم توسعه که از اجرای آن خودداری می‌کنند ، رای دهند. در نتیجه ، دش یک نقشه راه منسجم و دقیق را در مورد چگونگی ارائه تراکنش ‌های سریع و فوری به میزان ۴۰۰۰ یا بیشتر در هر ثانیه دارد ، و اینکه چطور باید به درستی گره‌ها را برای اجرای این شبکه بکار برد ، از جمله توسعه سخت‌افزار منبع باز تخصصی برای این منظور . علاوه بر این، برخی از سکه‌ها به طور کلی دارای راهنمای بهتر هستند ، بسیاری از شرط‌بندی ها بر روی کانال‌های پرداخت زنجیره‌ای هستند ، که برخی متخصصان صنعت نشان داده‌اند که ممکن است حتی نتوانند آن را حل کنند .

 

۲ : این مبلغ ۲.۵ میلیون دلار بودجه توسعه ماهیانه است که یکی از جالب‌ترین چیزهایی است که سرمایه گذاران جدید برای یادگیری به آن‌ها نیاز دارند ، ۲.۵ میلیون دلار بودجه ماهانه آن است .

دش ۹۰ % پاداش بلوک خود را به صورت سکه‌های جدید که هر ماه ایجاد می‌شوند ، به طور مساوی بین معدنچیان و سهامداران تقسیم میکند و ۱۰ درصد باقیمانده را برای هر کدام از پروژه‌هایی که رای دهندگان به آن‌ها رای می‌دهند در نظر می‌گیرد . در قیمت‌های فعلی که برابر با میلیون ‌ها دلار است ، عددها هستند که تنها در حال افزایش اند . این تنها مزیت، رقابت قابل‌توجهی را نسبت به هر سکه دیگر به وجود می آورد ، زیرا به اندازه کافی بودجه برای ایجاد و پرورش یک اکو سیستم پیشرفته بدون هیچ تاثیر خارجی را ارائه می‌دهد : نه بودجه جمعیت ، نه پایه ، نه سرمایه‌گذاری نامتعارف ، نه شرکت ادغام شدن با شرکتی و یا معاملات تجاری پشت سرش  نیست.

دش و مزایا

۳ : در این صورت هرگز حریم خصوصی خود را از دست نداده اید .

با افزایش قابلیت ردیابی در بازارهای مالی و سایر سکه‌ها با گمنامی بهتر در بازار , فراموش کردن این که داشبورد ویژگی‌های حریم خصوصی اختیاری دارد , آسان است . این دلیل اصلی این بود که ” چرا به عقب بر می‌گردیم ” و سپس به آن اشاره کرد . برای راندن در این نقطه , یک چالش دیرینه برای رد یک تراکنش وجود دارد , و اکنون برای هر کسی که بتواند چنین آسیب‌پذیری بحرانی را آشکار کند , یک  اشکال وجود دارد . هیچ کدام از آن‌ها تا به امروز پیدا نشده اند و ویژگی‌های شخصی از آن‌هاباقی می‌ماند .

 

۴ : این بسیار غیر متمرکزتر از بیشتر سکه‌ها است

یک اشتباه رایج دیگر این است که به دلیل جهت گیری و تامین مالی شرکت ، و اینکه ” یک مدیر عامل ” دارد، ” دش متمرکز است . این نمی‌تواند بیشتر از حقیقت باشد ، و در حقیقت برعکس است دش از اکثر پروژه‌های بزرگ غیر متمرکز است . به دلیل سیستم حکومتی که قبلا ً ذکر شد ، سرمایه گذاران به جای اینکه درمانده بمانند یا تلاش کنند تا مزارع معدن‌کاری را هدایت کنند و تلاش کنند یک تیم توسعه دیگر از جیب خود استخدام کنند، واقعا ً می‌توانند در جهت سرمایه‌گذاری و توسعه رای دهند . به عنوان نتیجه‌ای که بیش از ۴۵۰۰ عضو تصمیم‌گیر مختلف داشته اند ، سه گروه اصلی سرمایه‌گذاری شده توسط این شبکه وجود دارد ( Dash Core,Dash Labs,Dash Force) ، همگی به طور مستقل اجرا می‌شوند و همچنین چندین پیمان‌کار دیگر تحت این شبکه فعالیت می‌کنند .

لازم به ذکر است که بیت کوین به تازگی بیشتر غیر متمرکز شده‌است ، اما نه به شیوه‌ای هماهنگ ، با تیم‌های مختلف و زاویه ای که برای تسلط یا تقسیم کامل سکه‌ای در دو طرف وجود دارد . با وجود دش ، بازیگران به طور گسترده با هم در هماهنگی برای منفعت بیشتر کار می‌کنند .

 

۵ : به سرعت به سوی فرزندخواندگی دسته‌جمعی می‌رود .

در نهایت ، داش ها در مسیر سقوط برای فرزندخواندگی دسته‌جمعی قرار دارند . در حالی که بقیه میدان ارز های رمزنگاری شده در دنیای منزوی در کاربرد محدودی گیر کرده اند،  سرمایه گذاران جدید کنجکاو برای رخنه کردن و یا رسیدن به آن از طریق شرکت‌های بلاک چین اقدام میکنند . دش یک تجربه واحد پول دیجیتال محسوب می‌شود ، و زمانی که تمام شود ، از بودجه قابل‌توجه خود برای گسترش مثل آتش استفاده خواهد کرد . هیچ سکه دیگر دارای برنامه‌های اختصاصی برای رسیدن به پذیرش روزمره کاربر نیست . که به تنهایی سکه‌ای را برای سرمایه گذاران آگاه می‌سازد که نباید آن را نادیده بگیرند .

برای سال‌ها ، این راز بهترین راز حفظ شده بوده‌است .

 

نتیجه گیری :

ش در سال ۲۰۱۴ آغاز شد و در اصل به عنوان Darkcoin شناخته شد. دش تبدیل به یکی از قویترین ارز های رمزنگاری شده در سراسر جهان شده است.

تکنولوژی  دش شامل سه قسمت است : ارسال خصوصی، ارسال فوری و گره های کارشناسی.

در این مقاله شما با ۵ عدد از ویژگی های دش آشنا میشوید.

 

شما میتوانید مقالا به روز در رابطه با ارزدیجیتال را در وب سایت پارس دایان مطالعه فرمایید.

 

این مقاله بدرد بخور بود؟

بله خیر
×

چطور می توان باعث بهبود آن شد؟

×

از ثبت بازخورد تان متشکریم.

بازخورد های شما، در جهت بهبود کیفیت مقالات به ما کمک می کنند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید::

Facebook Pinterest

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *