آلت کوین (AltCoin) چیست؟ + تفاوت آلت کوین با بیت کوین

آلت کوین

میانگین زمان مطالعه: ۶ دقیقه

به تمام ارز های دیجیتالی که پس از بیت کوین ارائه شدند، آلت کوین (AltCoin) می گویند. واژۀ آلت کوین به ارزهای دیجیتالی اشاره دارد که به عنوان جایگزین های بیت کوین شناخته می شود؛ بطور کلی آنها خود را به عنوان جانشین های بهتر و قوی تر برای بیت کوین معرفی می کنند.

موفقیت بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال باعث شد که بسیاری از توسعه دهندگان با تغییراتی کلی یا جزئی ارزهای دیجیتال جدیدی معرفی کنند. بسیاری از آلت کوین ها در قالب اساسی بیت کوین ساخته شده اند. بدین ترتیب اکثر آنها از این نظر شبیه هم هستند، بیشتر آنها با تغییر در فرآیند استخراج یا نحوۀ تایید تراکنش ها عرضه شده اند. اما حتی با وجود شباهت هایی که خیلی از آنها دارند، بسیار با یکدیگر متفاوت هستند.

عملکرد آلت کوین

ارزش مادی

سرمایه گذاران بسیاری‌ مابین آلت کوین ها دنبال بیت کوین بعدی هستند تا با استفاده از ارائۀ آن در دنیای ارزهای رمزنگاری شده سود کلانی کرده و سرمایۀ خود را چند برابر کنند. لازم به ذکر است که پول سرمایه‌گذاران ارزش مادی این دسته از ارزهای دیجیتال را مشخص می‌کند.

اشکال بزرگی درمورد نقش آلت کوین ها در بازار وجود دارد، به‌ نظر می‌ رسد که ارزش آلت‌ کوین‌ ها شبیه‌ به ارزش بیت‌ کوین است. شاید پیشبینی کنید که با به‌ وجود آمدن مشکلات فنی برای بیت‌کوین، ارزش آلت‌کوین‌ها بالا رود؛ ولی در حقیقت بارها با پایین آمدن ارزش بیت‌کوین، ارزش آلت‌کوین‌ها نیز پایین آمده است.

تمام چیزی که می‌گوییم این است که با آلت‌کوین‌ها شبیه‌ به جایگزینی برای بیت‌کوین رفتار نکنید. این کار کمک می‌کند که به سرمایه‌گذاری خود تنوع بدهید. بازار ارزهای رمزپایه به‌ نظر می‌رسد که به‌نحوی تنها یک بازی قمار بزرگ از یک بازار است و این ارزها همگی به‌همراه هم بالا و پایین می‌روند.

آلت کوین و بیت کوین

آلت‌کوین‌ها یک مسئله‌ی مهم را درمورد بیت‌کوین مشخص می‌کنند و آن این که حتی اگر زنجیره‌ی بلوکی، یک اختراع و ابداع بزرگ باشد و ارزهای رمزپایه بخشی از آینده‌ی دنیا باشند (که باید ببینیم چه اتفاقی درآینده می‌افتد)، بازهم تضمینی وجود ندارد که بیت‌کوین بخشی‌ از آینده باشد و تا آخر ارزش خود را حفظ کند.

بیت‌کوین اولین ارز رمزپایه بود و هنوز هم بزرگ‌ترین ارز رمزنگاری شده محسوب می‌شود؛ اما مشکلات فنی جدی‌ دارد که از تبدیل شدن آن به یک ارز فوق العاده جلوگیری می‌کنند و این همان دلیلی است که تمام طرفداران بیت‌کوین درمورد ذخیره‌ی ارزش آن و اینکه این ارز دیگر جزو ارزهای دیگر نیست، بحث می‌کنند.

سکه آلت

بیت کوین خارق العاده نیست

جنبه‌ی خاص و ویژه‌ای درمورد بیت‌کوین وجود ندارد که باعث شود افراد حتما مجبور باشند تا حتی اگر چیز بهتری آمد، لزوما از بیت‌کوین استفاده کنند. حتی اگر ارز رمزپایه‌ای، آینده‌ی دنیا باشد و هر اطلاعاتی روی زنجیره‌ی بلوکی ذخیره شود، باز هم این احتمال وجود دارد که بیت‌کوین بی‌ارزش شود و افراد به‌جای آن به آلت‌کوین‌ها روی بیاورند؛ چه آلت‌کوین‌های کنونی، چه آلت‌کوین‌هایی که قرار است درآینده بیایند. چیزی که به بیت‌کوین ارزش می‌دهد اعتقاد مردم به باارزش بودن بیت‌کوین است. اگر ارزدیجیتال دیگری مطرح شود که مردم فکر کنند از بیت‌کوین بهتر است، بیت‌کوین به‌ حال خود رها خواهد شد.

 

نتیجه گیری:

پس متوجه این شدید که به تمام ارز های دیجیتالی که پس از بیت کوین ارائه شدند، آلت کوین (AltCoin) می گویند.

پس از موفقیت بیت کوین به انواع اولین ارزدیحیتال توسعه دهندگان زیادی راه و روش او را پیش گرفتند که قرار بود با تغییرات کلی ارز های جدیدی به بازار ارائه بدهند.

 

شما می توانید مطالب بروز در رابطه با ارز دیجیتال را در وب سایت پارس دایان مطالعه کنید.

این مقاله بدرد بخور بود؟

بله خیر
×

چطور می توان باعث بهبود آن شد؟

×

از ثبت بازخورد تان متشکریم.

بازخورد های شما، در جهت بهبود کیفیت مقالات به ما کمک می کنند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید::

Facebook Pinterest

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *